16/05/2016 р. Інтегрований урок з зарубіжної літератури та англійської мови
Інтегрований урок з зарубіжної літератури та англійської мови на тему: 
«Філософія життя, краси, насолоди і мистецтва в романі Оскара Вайльда "Портрет Доріана Грея"»

Підготували та провели інтегрований урок для учнів 10-х класів: Семенюк С. І. – вчитель зарубіжної літератури, Завгородня Л. В. – вчитель англійської мови. На заході були присутні вчителі кафедр зарубіжної літератури та англійської мови, класні керівники 10-их класів. 
Мета: допомогти учням осягнути важливі філософські питання, втілені у творі Оскара Уайльда "Портрет Доріана Грея ", спонукати їх задуматись над ключовими проблемами, стимулювати творчі здібності вміння аналізувати і узагальнювати , вдосконалити мовні навички володіння англійською мовою.
Учні та вчителі розгортали тему уроку, висловлювали свої думки, українською й англійською мовами, підтверджуючи свої відповіді уривками з кінострічок.
Відкриваючи урок, вчителі-організатори підкреслили : «За формальними ознаками "Портрет Доріана Грея" - це "роман виховання", адже письменник виклав історію Доріана Грея, який побудував власне життя, втілюючи певні ідеї. Але фактично твір - це моральна притча про молоду людину, яка ставила до життя, як до експерименту і нехтувала загальнолюдськими нормами моралі».
Учні – учасники інтегрованого уроку, підсумовуючи урок, зазначили: «Людина без совісті і без душі не могла існувати; світ духовності людини треба формувати не сьогоденними розвагами, а вічними цінностями; багатство матеріальне і багатство душі - різні поняття; не можна безкарно порушувати норми людського життя; втрата моральних переконань веде людину до загибелі.
Таким чином, на прикладі життя Доріана Грея ми побачили, що коли орієнтиром краси стає лише зовнішня її оболонка, тілесна, і зовсім не враховується внутрішня її сутність, духовна, то це призводить до трагедії.
Як знайти справжню красу? Що повинно керувати людиною в пошуках і створенні краси? Звичайно ж, дух, часткою якого є совість, яку і намагався знищити Доріан Грей, не знаючи, що саме вона і може привести його до ідеалу. Отже, краса – у гармонії душі і тіла».Создан 24 фев 2018МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
formula.kr.ua